A bankokhoz hasonlóan több állampapír vásárlásával szeretnék csökkenteni jövő évi adóterhelésüket a biztosítók, és az állam közreműködésével egy családvédelmi biztosítási csomag kidolgozására tettek javaslatot a kormánynak - jelentett be Erdős Mihály elnök a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) mai konferenciáján. A 2024. márciusi lakásbiztosítási kampányról a vezetői panelbeszélgetésében elhangzott: illene elérnie a váltók számának a 100 ezret, amiben a szakmának nagy szerepe lesz.
A jövő évi lakásbiztosítási kampánnyal kapcsolatos szakmai várakozásokra, az extrapofitadó következményeire, a digitalizáció ágazati hatásaira is kitért Erdős Mihály, a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) elnöke abban az interjúban, amely a Biztosítás és Kockázat folyóirat friss számában jelent meg.
Nem lehet elégedett a biztosítási szektor, ha csak az infláció ütemével emelkedik a díjbevétele, de még ezt sem sikerült az utóbbi időben elérni – hívta fel a figyelmet Erdős Mihály MABISZ-elnök a Független Biztosításközvetítők Magyarországi Szövetségének (FBAMSZ) esztergomi konferenciáján. Az MNB osztályvezetője arról is beszélt, hogy egy etikus 2.0 életbiztosítási koncepció előkészítésén dolgoznak a felügyeletnél.
Nincsenek könnyű helyzetben a magyar biztosítók, bár nőtt tavaly a díjbevétel, az infláció csúnyán belerontott a képbe. Az életbiztosításokon belül a hagyományos biztosítások díjbevétele csökkent, igaz, pozitívumként emelte ki a nyugdíjbiztosításokat előadásában Erdős Mihály, a MABISZ elnöke, a Portfolio Biztosítás 2023 konferenciáján. A szakember kitért azokra a stratégiai pontokra, ahol a MABISZ szerint a biztosítási piacnak szüksége lenne a változásra.
Több tényező is arra mutat, hogy komoly változásoknak néz elébe a hazai biztosítási piac. A kormányzat, az MNB, a MABISZ és az alkuszok is elérkeztek ahhoz a ponthoz, mely újabb lendületet adhat az elmúlt években téli álomba merült szektornak. A Biztosítási Elemző Központ - több vezető biztosító véleményét - is tartalmazó összefoglalója izgalmas és kihívásokkal teli időszakot vetít előre, mely a teljes lakosságot érinteni fogja.
Tavaly messze az infláció mértéke alatt, 7,6%-kal növekedett a magyar biztosítási piac díjbevétele – közölte szerdai sajtótájékoztatóján saját tagjainak adatait a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ). Az MNB várhatóan hétfőn teszi közzé részletesebb biztosításpiaci adatait. Tavaly a 112 milliárdos biztosítási adó mellett 51 milliárdos új pótadót fizethetett a szektor, idén stagnáló díjbevételek mellett is 124, illetve 85 milliárd forintra kúszhat fel ez a kettő, amivel könnyen veszteségessé válhat az ágazat. A MABISZ stratégiai ajánlásokat fogalmazott meg és együttműködést kezdeményezett a jogszabályalkotókkal, ennek részleteit is bemutatták a sajtóeseményen.
A Portfolio hagyományainak megfelelően a nyolc legnagyobb hazai biztosító első számú vezetőjét arra kértük év végén, értékeljék a mögöttünk álló esztendőt és adjanak előrejelzést 2023-ra. Alábbi kérdéseinkre válaszoltak a biztosítóvezérek:
1. Hogy értékeli 2022-t saját biztosítója és a biztosítási piac szempontjából?
2. Mit tekint saját biztosítója és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2023-ra?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2023 saját biztosítójánál, illetve a biztosítási szektorban?
Teherviselő képességének határához érkezett a magyar biztosítási szektor – derült ki Erdős Mihály MABISZ-elnök mai előadásából a biztosítói szervezet konferenciáján, amelyen a fenntarthatóságot helyezték a középpontba.
A pénzügyi szektor hosszú távú jövőjéről szól a Portfolio mai Future of Finance 2022 konferenciája, de ahogy az ágazati vezetők kerekasztal-beszélgetésében is kiderült: nehéz elszakadni a napi szintű kihívásoktól, és kevés idejük marad a vezetőknek a hosszú távú jövő megtervezésére.
Kilenc év után új elnököt választott magának a Magyar Biztosítók Szövetsége: április végén Erdős Mihály váltotta Pandurics Anettet a szervezet élén. A folytonosságot képviselő Erdős Mihályt a járvány tartósabb biztosításpiaci hatásai mellett a háború és az infláció jelentette kihívásokról, a magyar biztosítási szakma helyzetéről és nemzetközi pozíciójáról is kérdeztük, de szóba került a magyar állam piaci terjeszkedése és a biztosítási adó sorsa is.
Az előző elnökség mandátumának lejártával március 24-én új nyolctagú ügyvezető elnökséget választott a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Kiválóan helyt állt a magyar biztosítási szektor a járványban, de a ritka események sorozatának nincs vége: többek között a háború, a kárinfláció és a tőkepiaci volatilitás határozhatja meg az idei évet. A MABISZ elnökhelyettese beszélt a szektor helyzetéről a Portfolio mai Biztosítás 2022 konferenciáján.
A Portfolio hagyományainak megfelelően a nyolc legnagyobb hazai biztosító első számú vezetőjét arra kértük év végén, értékeljék a mögöttünk álló esztendőt és adjanak előrejelzést 2022-re. Alábbi kérdéseinkre válaszoltak a biztosítóvezérek:
1. Hogy értékeli 2021-et saját biztosítója és a biztosítási piac szempontjából?
2. Mit tekint saját biztosítója és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2022-re?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2022 saját biztosítójánál, illetve a biztosítási szektorban?
A következő két évben közel évi 10%-os díjbevétel-növekedésre lenne szüksége a magyar biztosítási szektornak ahhoz, hogy reálértéken elérje korábbi, 2007-es csúcsát, ráadásul a nem-életbiztosítások növekedésének jelentős részét az adóhatások és a kárinfláció magyarázza – hívta fel a figyelmet a MABISZ elnökhelyettese, Erdős Mihály a Portfolio mai konferenciáján. A biztosítók gőzerővel dolgoznak minősített fogyasztóbarát otthonbiztosításaik kialakításán (MFO), de a folyamat időigényes, nem egyszerű termékcseréről van szó - mondta.
Sikeres évet zárt tavaly a magyar biztosítási piac, ám a tavalyi 7 és 10 százalék közötti díjbevétel-emelkedés idén a gazdasági növekedés lassulása miatt nehezen lesz megismételhető – hangzott el a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) mai sajtóeseményén, amelyen a tavalyi számok és az idei kilátások mellett a ma már minden tizedik kgfb-káreseménynél használt E-kárbejelentő sikerét és az ombudsmani vizsgálatban érintett bonus-malus rendszert is értékelték.
A legnagyobb hazai biztosítók első emberét arra kértük év végén, értékeljék a mögöttünk álló esztendőt és adjanak előrejelzést 2020-ra. Alábbi kérdéseinkre válaszoltak:
1. Hogy értékeli 2019-et saját biztosítója és a biztosítási piac szempontjából?
2. Mit tekint saját biztosítója és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2020-ra?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2020 saját biztosítójánál, illetve a biztosítási szektorban?
A francia BPCE bank érdekeltsége lesz a partnere ebben.
A bitcoin történelmi csúcsa közelében áll.
Egyelőre a dollár a nagy vesztese az új elnökség kezdetének.
A Világgazdasági Fórumon értékelték a nagy irányváltást a világ vezető bankárai.
Újra módosultak a határidők.
29-61 százalékkal emelkedik az oktató-kutató kollégák alapbére.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.